Dětem je poskytována plnohodnotná strava. Je zachována vhodná skladba jídelníčku a zdravá technologie přípravy pokrmů , odpovídající normám pro děti předškolního věku. Po celý den je  zajištěn pitný režim. Děti se samy obsluhují. Každé dítě má svůj hrníček, který po použití ukládá na tác.Mezi jídly jsou dodrženy vhodné intervaly. Přesnídávku si děti berou podle své potřeby od 8.30 hod. do 9. 15. hod. Na oběd dětem 1. třídy připravuje talíře, lžíce a pití paní učitelka, v ostatních třídách si vše připravují děti samy. Při odpolední svačině se děti samostatně obsluhují. Děti nejsou do jídla nuceny, jsou jim dávány přiměřené porce jídla , množství si mohou samy určit. Při jídle nejsou stresovány spěchem.
      V průběhu dne je třeba dětem připomínat pitný režim.
     Stravu nám zajišťuje naše školní jídelna. S kuchařkami hovoříme o skladbě jídelníčku, paní kuchařky se snaží vyhovět i „přáním“ dětí, ale s ohledem na požadavky zdravé výživy.
     V naší mateřské škole respektujeme individuální potřeby a zájmy dětí. Každé dítě má prostor pro aktivity dle vlastní volby, spontánní i řízenou hru, činnost, relaxaci. Děti mají dostatek volného pohybu nejen při pobytu venku, ale i v mateřské škole. Neomezujeme děti (pokud to není na úkor jejich bezpečnosti) v provádění přirozených pohybových aktivit s využitím rozmanitého tělovýchovného nářadí a náčiní.